IEF202© Emniyet Fotoseli, RX (alıcı) ve TX (verici) fotosel gözlerinden oluşan bir üründür. Otomatik kapılarda emniyet sağlamak için kullanılır. Otomatik kapı kapanırken bir yolda bir engel bulunması durumunda fotosel gözler bu engeli algılar ve kapının açılmasını sağlar. Fotoselli kapı işlemcilerine kolayca bağlanabilen bu emniyet fotoseli size fotoselli kapılarınızı güvenle çalıştırma imkanı sunmaktadır.


$9 

Daha Fazla BilgiOtomatik kapı emniyet fotoseli, otomatik kapı sistemlerinde güvenlik amacıyla kullanılan bir fotosel çiftidir. Bu fotosel çifti, kapının açılması veya kapanması sırasında potansiyel bir engel algılandığında kapının durdurulmasını ve geri açılmasını sağlar.

Emniyet fotoselleri, genellikle kapının her iki tarafına monte edilir ve bir verici ve alıcı fotosel olmak üzere iki bileşenden oluşur. Verici fotosel, sürekli olarak bir ışık huzmesi gönderir, ve alıcı fotosel bu ışık huzmesini alır. Normal çalışma durumunda, ışık huzmesi alıcı fotoselin üzerine düşer.

Kapının kapanma sürecinde, eğer ışık huzmesi bir engel tarafından kesilirse, alıcı fotosel bunu algılar ve kapının durmasını sağlayan bir sinyal gönderir. Bu durumda, kapı otomatik olarak geri açılır veya durur ve potansiyel bir yaralanma veya maddi hasarın önlenmesine yardımcı olur.

Otomatik kapı emniyet fotoselleri, kapının hareketi sırasında insanların veya nesnelerin sıkışmasını veya ezilmesini önlemek için önemlidir. Özellikle yoğun trafiğin olduğu alanlarda veya kamuya açık yerlerde kullanılırlar. Hastaneler, alışveriş merkezleri, havaalanları, oteller, ofis binaları gibi yerlerde otomatik kapıların güvenliğini sağlamak için yaygın olarak kullanılan bir güvenlik önlemidir.

Emniyet fotoselleri, otomatik kapı sistemlerinde zorunlu olan ve güvenlik standartlarına uyulmasını sağlayan önemli bir bileşendir. Bu fotoseller, kullanıcıların ve çevredeki insanların güvenliğini sağlamak için kapının doğru ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.