IE Radar© - Hassas Hareket Algılama Sensörü IE Radar©, kapılarda etkili bir şekilde hareketi algılamak ve güvenliği sağlamak için tasarlanmış bir sensördür. Radar üzerinde bulunan potansiyometre ile kolaylıkla ayarlanabilen hassasiyeti sayesinde istediğiniz algılama düzeyini elde edebilirsiniz.


$15 

Daha Fazla Bilgi


Otomatik kapı radarı, otomatik kapı sistemlerinde kullanılan bir algılama cihazıdır. Bu radarlar, kapının açılması veya kapanması sırasında çevredeki engelleri tespit etmek için kullanılır.

Otomatik kapılar, yaygın olarak kullanılan birçok farklı algılama yöntemiyle donatılabilir. Bunlardan biri de radar teknolojisidir. Otomatik kapı radarları, genellikle kapının yakınına veya çevresine monte edilir.

Radar, elektromanyetik dalgaları kullanarak çevredeki nesneleri algılayan bir teknolojidir. Otomatik kapı radarları, genellikle mikrodalga frekanslarında çalışır ve yolladıkları dalgaların geri yansımalarını analiz ederek çevredeki nesnelerin varlığını ve konumunu tespit eder.

Kapı radarı, kapının açılma veya kapanma sürecinde çevredeki engelleri algılar. Eğer radar, kapının hareketi sırasında bir engel algılarsa, kapının durdurulmasını ve geri açılmasını sağlayan bir sinyal gönderir. Bu, potansiyel olarak insanların veya nesnelerin sıkışmasını veya ezilmesini önleyerek güvenliği artırır.

Otomatik kapı radarları, genellikle yoğun trafiğin olduğu alanlarda veya kamuya açık yerlerde kullanılır. Hastaneler, alışveriş merkezleri, havaalanları, oteller, ofis binaları gibi yerlerde otomatik kapıların güvenliğini sağlamak için yaygın olarak kullanılan bir algılama teknolojisidir.

Otomatik kapı radarları, kapının hareketini kontrol etmek ve çevredeki engelleri tespit etmek için önemli bir bileşendir. Bu radarlar, insanların ve nesnelerin güvenliğini sağlamak ve otomatik kapının doğru ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için kullanılır.