Hakkımızda

40 sene önce yaklaşık 5m²lik bir alanda başlayan serüvenimiz, bugün yurt içi ve yurt dışında çok sayıda yapılanma ile özellikle fotoselli otomatik kapı sektöründe teknolojik çözümler üreten ve teknoloji ihracatı yapan bir firma olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Daima Daha İyisine Doğru...

     Temel faaliyet alanlarımız elektronik ve gömülü sistemler ile mekatroniktir. Kuruluşundan bugüne, çok sayıda proje ve ürün gerçekleştirme deneyimi kazanmış olan firmamız, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında konusunda uzman profesyonel kadrosu ile fark yaratan çözümler geliştirmeye devam etmektedir.

     AR-GE ve inovasyonu harmanlayıp içselleştirerek, geliştirmiş olduğu tüm çözümlerde her zaman tercih edilen firma olabilmeyi amaçlayan Işık Elektronik, son yıllarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerine daha da ağırlık vererek, farklı sektörlere yenilikçi değerler katan çözümler geliştirmeye devam etmektedir. Bu doğrultuda, Teknopark İZMİR bünyesindeki AR-GE Merkezinde konusunda uzman profesyonel ekip ile yenilikçi teknoloji ve çözümler üretilmektedir.


Büyük Bir İvme ile Büyümeye Devam Ediyoruz

     Özellikle son yıllarda otomatik kayar kapı sektöründe yaşanan teknolojik sıkıntılar, artan ihtiyaçlar ve bu ihtiyaçlara karşılık veremeyen yerli teknolojik üretim, artan ara ürün ithalatı ve sebep olduğu yüksek maliyetler, üretici ve dolaylı son kullanıcılardan gelen yoğun talep, henüz örneğine rastlamadığımız çözüm yöntemlerimiz ve bunu gerçekleştirebileceğimize dair inancımız, global pazarın büyüklüğü bizleri bu iş kanalında faaliyet göstermeye sevk etmiştir. Bu alanda giderek artan ilgimiz ve geliştirdiğimiz teknolojiler sayesinde çok kısa sürede gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ciddi bir pazar payına sahip olumuştur. Bugün yaklaşık yıllık 100 bin adetli üretim kapasitemiz ile pazarda donanımını ve yazılımlarını tamamen kendisi gerçekleştirebilen ilk ve tek firma olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.Sertifikalar
VİZYONUMUZ

VİZYONUMUZ

Bilgi, çalışma ve dürüstlüğü ilke edinmiş anlayışımızla; elektronik ve gömülü sistemler ile mühendislik ve mekatronik alanlarında, AR-GE çalışmalarından üretime kadar uzanan bu geniş yelpazedeki her adımda, mükemmeliyetçi bir yaklaşımla, daima geleceğe IŞIK tutan firma olup, hep bir adım önde ve öncü olarak, insanların gelecek hayallerini, günümüzde gerçeğe dönüştürmek temel amacımızdır.

MİSYONUMUZ

MİSYONUMUZ

Misyonumuz, otomatik kapı sistemleriyle hayatları kolaylaştırmak ve güvenliği artırmaktır. En son teknolojileri kullanarak, kullanıcı dostu ve enerji verimli ürünler geliştiriyoruz. İhtiyaçları analiz ederek, müşterilerimize özelleştirilmiş çözümler sunuyoruz. Müşteri memnuniyetini her zaman önceliğimiz olarak kabul ediyor, kaliteli ürünler ve üstün hizmet ile müşterilerimizin güvenini kazanmayı hedefliyoruz.

1

Özel Şifreli Haberleşme Sistemi

İskenderun Demir Çelik Fabrikası

2

Serbest Hayvan Yemleme Otomasyon Sistemi

Çukurova Üniversitesi

3

Sera Otomasyonu

Adana Ziraat Mühendisleri Odası

4

İnsansız Hava Aracı Çalışmaları

Niğde Üniversitesi

5

Ozon Jeneratörü

Niğde Üniversitesi

6

Bitki Gelişim Takibi

Çukurova Üniversitesi

7

Yerli Lazer Cihazı

Çukurova Üniversitesi

Adanalı Girişimciler Yerli Lazer Geliştirdi

Adanalı Girişimciler Yerli Lazer Geliştirdi

28.01.2007

Adana'da 2004’te şirket kuran Şilan Kayış (28), Erdal Alpay Bekret (38) ve Adnan Işık (43), tamamen yerli bir lazer cihazı geliştirmeyi başardı. Adanalı girişimciler, Çin’den 60 bin dolara ithal edilen lazerli kumaş kesme makinesini, şimdi 5 bin dolara satıyorlar.

Devamını Okuyun
Türk İcadı Yumurta Kırma Makinesi...

Türk İcadı Yumurta Kırma Makinesi...

01.07.2007

Türk mucitlerin icat ettiği "Yumurta Kırma Makinesi", incelediği yumurtanın verilerini bilgisayara aktararak, tavuğun daha kaliteli yumurta üretmesi için beslenme seçenekleri sunuyor. Özelleştirme Sosyal Destek Projesi (ÖSDP) kapsamında Adana Sanayici ve İşadamları Derneği'nce (ADSİAD) hazırlanan ve Dünya Bankası tarafından desteklenen Adana İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) bünyesindeki Ment-Isoft firması çalışanları tarafından icat edilen makine, kaliteli yumurta için standart oluşturuyor.

Devamını Okuyun